Oldalunkon cookie-kat használunk, hogy még jobban Rád szabhassuk tartalmainkat, karrierlehetőségeinket. Részleteket itt olvashatsz.
A LinkedIn egy közösségi hálózat, ahol - eltérően a Facebooktól – szinte kizárólag szakmai profilok és tartalmak találhatóak. A felület ideális a kapcsolatépítésre, hiszen hasonló érdeklődésű szakemberekkel kerülhetsz kapcsolatba, továbbá számos munkáltató vadászik itt új kollégákra. Összegyűjtöttünk érveket és néhány jó tanácsot, amiért ezt az eszközt is érdemes a céljaid szolgálatába állítani.
Rengeteg információt szerezhetsz be! Az alap felhasználói profil teljesen ingyenes és bárki számára elérhető. A regisztráció után profiljuk alapján részletesebben megismerheted a munkaadókat/vállalatokat. Kiderítheted, hogy van-e olyan ismerősöd, aki ott dolgozik, ráadásul a szabad pozíciókkal is megismerkedhetsz. A cégek oldalát követve értesítéseket kaphatsz többek között a velük kapcsolatos hírekről és a meghirdetett állásajánlataikról is.
Izgalmas álláslehetőségekre csaphatsz le! Ha rábukkansz a neked tetsző állásajánlatra, azon nyomban, a LinkedIn profiloddal, mint önéletrajzoddal jelentkezhetsz is a pozícióra.
Építsd kapcsolataidat könnyedén! Érdemes felhasználni a szakmai és a személyes ismeretségedet. Keresd fel az oldalon szintén regisztrált, korábbi évfolyamtársaidat, barátaidat, kollégáidat. A szakemberek szerint, a kapcsolataid számának növelésével és aktivitásoddal egyre jobban a közösség részévé válhatsz.
Könnyítsd meg a HR-es szakember dolgát! Egy informatív és figyelemfelkeltő profillal, szakmai anyagok megosztásával könnyedén felhívhatod magadra a figyelmet. Sokat jelenthet az is, ha a publikációidat, egyéb munkáidat elérhető formában megosztod.
Tudatos és informatív legyen a profilod! Egy jó LinkedIn oldal olyan, mint egy CV. Kialakítására nincsen általános recept, de az alábbiakat kell észben tartanod: folyamatosan frissítsd releváns és aktuális információkkal. Légy következetes, kreatív, emeld ki szakmaiságod.
Fontos a részletesség és a kereshetőség! A hagyományos önéletrajzokban általában törekedni kell a tömörségre, míg a LinkedIn kiterjesztett szerkezete miatt bőven van lehetőség kifejteni tapasztalataidat. Tedd teljessé a profilodat, támaszd alá tapasztalataidat konkrét példákkal! Linkeld be publikációidat, konferenciákon való előadásaidat, stb.! Bizonyos csoportokhoz való csatlakozásoddal a felületen megosztott cikkekkel is „mesélhetsz” magadról.
Olvass tovább!
Szakértő válaszol: Egyetemet kiegészítő tevékenységek – mit szeretnek a HR-esek?
Így írj jó önéletrajzot az életedből!
Szakértő válaszol: Hogy néz ki a tökéletes CV? Mit kell feltétlen tartalmaznia az önéletrajznak?