Oldalunkon cookie-kat használunk, hogy még jobban Rád szabhassuk tartalmainkat, karrierlehetőségeinket. Részleteket itt olvashatsz.
Kérdésed lenne karrier témában, de nem tudod kinek tedd fel? Segítünk! Új rovatunkban Ulmer Szilvia Karrier Coach válaszol.
Kedves Szilvia!
Szeretnék érdeklődni, hogy mik azok a végzettségek és egyetem melletti tevékenységek, amelyeket nyugodt szívvel beleírhatok az életrajzomba? Például a szakkollégiumi tagság vagy sportteljesítmény mennyire érdekli a HR-eseket?
Előre is köszi a válaszod!
Réka
Kedves Réka!
Sokszor vitatéma, hogy amikor beadja egy jelentkező a pályázatát adott pozícióra, akkor milyen végzettségeket érdemes feltűntetni.
Kezdjük az elején! Először is, el kell döntened, mely szakterületre adod be a pályázatod.
Ha ez meg van, akkor nézd meg, hogy milyen végzettségeket igazoló dokumentumaid vannak. Jobb esetben ezeknek igazodniuk kell egymáshoz. Ilyenkor a CV-ben elég feltűntetned az iskola nevét, és az elvégzett szakot.
FONTOS!
Nem kell a szakdolgozatod témáját beleírnod, erre – amennyiben érdekli a HR-est - ki fogtok majd térni az interjún.
Abban az esetben, ha a megpályázandó pozícióhoz nincs szakmai végzettséged, vagy más típusú okleveled/bizonyítványod van, akkor először is azt gondold át, hogy jó irányba tartasz-e? Valóban azt a pozíciót pályázod meg, amit szeretnél csinálni? Ha a válasz igen, akkor azt javaslom, hogy először tanuld meg a szakmát, és utána, vagy tanulmányaid közben helyezkedj el azon a területen. Ne akard a lovat visszafelé megülni!
Visszatérve az eredeti nézőponthoz, - miszerint a megpályázott pozíciónak és a szakmai végzettségednek passzolnia kell - számtalan más lehetőség áll még előtted, hogy a CV-del meggyőzd a HR-est arról, hogy behívjon egy interjúra.
Előnyt szerezhetsz, ha iskolai éveid alatt AKTÍV tagja voltál különböző szakmai csoportoknak, esetleg részt vettél sporteseményeken (persze csak ha releváns a pozícióhoz), Erasmus-os előéleted van, és természetesen a szakkollégiumi éveid is sokat dobhatnak pályázatodon.
Ezeket a tevékenységeket a CV-dben a “Képzettségek” rész alatt szerepeltesd. A fő szabály az, hogy ne regényt írj róluk, csak pár szóban mutasd be, hogy tulajdonképpen Te mit is csináltál, mi az, amivel több lettél általuk.
Ne feledd, a CV arra való, hogy bejutasson téged egy személyes interjúra, így kizárólag olyan információkat közölj magadról, amik a megpályázandó munkakörhöz igazodnak!
Amennyiben úgy érzed, hogy további segítségre van szükséged a fent írt témában, akkor kérdéseiddel fordulj hozzám bizalommal itt!
Üdv,
Ulmer Szilvia
Karrier Coach, Pályakezdők trénere
Tel.: 0630/632-40-14
Email: [email protected]