Oldalunkon cookie-kat használunk, hogy még jobban Rád szabhassuk tartalmainkat, karrierlehetőségeinket. Részleteket itt olvashatsz.
Érdekes cikket közölt a Bloomberg a Samsung Galaxy Note 7 akkumulátorgondjaival kapcsolatban, amiben rávilágítanak a számos felhasználót érintő balesetek valószínű okaira. Ebben kihangsúlyozzák, hogy a rivális legyűrésének szándéka vezethetett el a malőrhöz.
A Samsung vezetése – idejekorán megismerve az új iPhone-párossal kapcsolatos előzetes pletykákat – arra számított, hogy az idei évben komolyan megverhetik a valószínűleg némi csalódást okozó új fejlesztéseket. Ezért hozták még előrébb a Galaxy Note 7 bemutatóját, amelyre már augusztus első napjaiban sort kerítettek. Súlyosbította a helyzetet, hogy szinte mindent házon belül akartak megoldani, ezért most először saját leányvállalatuk, a Samsung SDI kapta az összes akkumulátor elkészítésének feladatát – ez alól kizárólag a Kínában gyártott telefonok képeztek kivételt. A leánycég viszont kiszervezte a cellák csomagolásának előállítását, valamint egy kelleténél némileg nagyobb példányt tuszkolt be az erre kialakított részbe, ami növelte a csomagolásra helyezett nyomást.
A visszahívás törölte az első 2-3 hét eladási eredményeit, ez jelen állás szerint nagyjából 2 milliárd dolláros pluszkiadást jelent a Samsung számára, amiben nincsen benne a márkába vetett bizalom megingása. Időközben a cég ausztrál részlege közölte, hogy új szoftverfrissítést tolnak ki minden meglévő példányra, amelynek révén az akkumulátorokat legfeljebb 60 százalékig lehet majd feltölteni, a csereakció keretében átadott friss készülékek pedig szintén megkapják saját frissítésüket, amely egy zöld akkumulátorikonnal jelzi, hogy az adott példány nem érintett a problémában.
A gyártó egyébként Dél-Koreában újabb összecsukható telefon piacra dobására készül, amely az SM-W2017 típusjelzéssel jelenhet meg, kifejezetten erős hardverrel. A megjelenésre néhány héten belül sor kerülhet, kérdés, hogy mennyiben lesz igény egy ilyen megoldásra.
Olvass tovább!
Tízezrek hiányoznak egy szakmából, ahol 400 ezer a kezdőbér
Adatbiztonság - Jelszókezelővel könnyebb
Egy 29 éves magyar fizikus nyerte a kódfejtők világversenyét