Oldalunkon cookie-kat használunk, hogy még jobban Rád szabhassuk tartalmainkat, karrierlehetőségeinket. Részleteket itt olvashatsz.
Az október elsejei hatállyal létrehozott önálló szerevezeti egység célja, hogy erőteljesebben támogassa a formabontó, diszruptív elképzeléseket és felgyorsítsa a technológiai fejlesztéseket. A szervezeti egység a „next47” nevet kapta, amely a vállalat 1847-es alapítási évére utal.
A next47-en keresztül a Siemens összekapcsolja a startup világra jellemző agilitást, gyorsaságot és függetlenséget globális ügyfélkörével, sokévnyi tapasztalatával, hitelességével és a pénzügyi stabilitással. A vállalat az első öt év során 1 milliárd euró tőkét biztosít az új egység számára.
"A Siemens maga is startupként indult 1847-ben; a céget Berlinben, egy hátsó udvarban hozták létre" – mondta el Joe Kaeser, a Siemens AG elnök-vezérigazgatója. "A next47-tel cégünk alapítójának elvei szerint cselekszünk. Az innováció előmozdításának fontos bázisát hozzuk létre, mely a Siemens további fejlődését is támogatja."
Az új szervezeti egység megkapja a szükséges önállóságot, ugyanakkor kihasználhatja a Siemens által kínált előnyöket is. A next47 Berkeley-ben, Shanghaiban és Münchenben tart majd fenn irodákat, lefedve így a világ minden térségét. Az új egység a Siemens meglévő, startupokkal kapcsolatos tevékenységeire épít majd, elérhető lesz az alkalmazottak, cégalapítók, startupok és a már néhány éve működő cégek számára is, amennyiben a Siemens stratégiai innovációs területein szeretnék megvalósítani üzleti elképzeléseiket. "Új szervezeti egységünk szigorúan követni fogja a Siemens stratégiáját, lehetővé téve számunkra, hogy alaptevékenységeink: a villamosítás, az automatizálás és a digitalizáció terén kihasználhassuk a diszruptív elképzelések előnyeit" – jelentette ki Siegfried Russwurm, a next47 megbízott vezetője, a Siemens műszaki vezérigazgató helyettese.
A next47 által menedzselt első projekt a légiközlekedés villamosítása lesz, miután a vállalat 2016 áprilisában megállapodást kötött az Airbus-szal. A két cég 2020-ig demonstrálni akarja a hibrid / elektromos meghajtórendszerek műszaki megvalósíthatóságát a kisrepülőgépek és a középméretű utasszállító légi járművek terén. A jövőben pedig olyan, további fontos innovációs területek kerülnek sorra, mint a mesterséges intelligencia, az autonóm (önmagukat kormányzó) gépek, a decentralizált villamosítás és a hálózatba szervezett mobilitás. Az új egység foglalkozik majd az úgynevezett blokklánc (blockchain) alkalmazásokkal is, amelyeket azért terveznek, hogy egyszerűbbé és biztonságosabbá tegyék az adatátvitelt például az ipar és energia-kereskedelem területén.
A Siemens az 1990-es évek végétől együttműködik startupokkal. Az elmúlt 20 évben a vállalat több mint 800 millió eurót fektetett be körülbelül 180 induló vállalkozásba. A Siemens évente több mint 1000 induló vállalkozással áll kapcsolatban, mintegy 20, együttműködésre épülő vállalkozást indít el, és maga is egy tucatnál több startupot alapított már.