Oldalunkon cookie-kat használunk, hogy még jobban Rád szabhassuk tartalmainkat, karrierlehetőségeinket. Részleteket itt olvashatsz.
Elméletben és gyakorlatban egyaránt népszerű hazánkban a gyakorlatorientált oktatási forma. Az Autopro.hu utánajárt, kik kapcsolódtak be eddig az új képzési rendszerbe.
Sokszor és sokat írtunk szakportálunkon már a német mintára kialakított duális képzésről, amelyet 2012-ben vezették be Magyarországon, elsőként a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. és a Kecskeméti Főiskola együttműködésében. Akkor a főiskola járműmérnök szakos hallgatói választhatták az új képzési rendszert, amelyhez az adott vállalatnál is kell felvételizni. Az idei az első év azonban, amikor már a felvételi rendszerben is helyet kap az új oktatási modell, külön kell jelentkezni az ilyen szakokra.
Az alábbi összefoglaló szakonként mutatja be a duális felsőfokú képzést nyújtó intézményeket, amelyek száma jövőre várhatóan növekedni fog. Látható, hogy a mérnöki képzések dominálnak, de azok is kedvükre válogathatnak, akik leendő műszaki menedzsereket keresnek, vagy ilyen szakot kívánnak duális modell alapján elvégezni.
anyagmérnök: Dunaújvárosi Egyetem, Kecskeméti Főiskola, Miskolci Egyetem, Pannon Egyetem
biomérnök: Pannon Egyetem
energetikai mérnök: Miskolci Egyetem
építészmérnök: Pécsi Tudományegyetem
építőmérnök: Eötvös József Főiskola, Pécsi Tudományegyetem, Szent István Egyetem
faipari mérnök: Nyugat-magyarországi Egyetem
gépészmérnök: Debreceni Egyetem, Dunaújvárosi Egyetem, Kecskeméti Főiskola, Miskolci Egyetem, Nyíregyházi Főiskola, Nyugat-magyarországi Egyetem, Óbudai Egyetem, Pannon Egyetem, Pécsi Tudományegyetem, Szegedi Tudományegyetem, Szent István Egyetem
ipari termék- és formatervező mérnök: Miskolci Egyetem
járműmérnök: Kecskeméti Főiskola, Miskolci Egyetem, Széchenyi István Egyetem
környezetmérnök: Miskolci Egyetem, Pannon Egyetem, Pécsi Tudományegyetem, Szent István Egyetem
közlekedésmérnök: Nyíregyházi Főiskola
logisztikai mérnök: Miskolci Egyetem
mechatronikai mérnök: Miskolci Egyetem, Nyugat-magyarországi Egyetem, Pannon Egyetem, Szegedi Tudományegyetem
műszaki földtudomány: Miskolci Egyetem
műszaki menedzser: Dunaújvárosi Egyetem, Kecskeméti Főiskola, Miskolci Egyetem, Óbudai Egyetem, Pannon Egyetem, Szolnoki Főiskola
műszaki szakoktató: Dunaújvárosi Egyetem
olajmérnök: Miskolci Egyetem
vegyészmérnök: Debreceni Egyetem, Pannon Egyetem
villamosmérnök: Debreceni Egyetem, Miskolci Egyetem, Óbudai Egyetem, Pannon Egyetem, Pécsi Tudományegyetem
A duális felsőfokú képzésbe eddig bekapcsolódott cégek száma átlépte a 250-es értéket - épp ezért a teljes listát nem soroljuk itt fel, de kisebb cégektől az igazán nagy vállalatokig igen színes vállalati kör látott fantáziát a leendő munkaerő új módon történő biztosításában.
Olvass tovább!
Ezért kell Sátoraljaújhelyre gépészmérnökképzés
Szinte biztosan lesz állása annak, aki ennek tanul