Oldalunkon cookie-kat használunk, hogy még jobban Rád szabhassuk tartalmainkat, karrierlehetőségeinket. Részleteket itt olvashatsz.
Mennyi esélye van egy gyakornoknak megragadnia egy nagyvállalatnál? Milyen feladatokat bíznak egy diákra? Hogyan tehetsz már iskola mellett nagy lépéseket egy pozíció elnyeréséért? Bakos Alexandra példája jól mutatja, hogy a kitartás és a minőségi munka jó belépőt jelent, hiszen gyakornokból mára főállású kolléga lett a hatvani Boschnál.
Már az egyetemi éveim alatt is foglalkoztatott a jövőm gondolata, szerettem volna friss diplomásként egy olyan vállalatnál elhelyezkedni, amely megfelel mind az én, mind a 21. század elvárásainak. Fontosnak tartottam, hogy már diákéveim alatt belekóstoljak a munka világába, mivel manapság a vállalatok döntő többsége a pályakezdők esetében 1-3 éves szakmai tapasztalatot vár el. Ezt nagyon nehéz teljesíteni, ha valaki hallgatóként nem vállal gyakornoki munkát. Belevágtam.
Amikor átadtam az önéletrajzomat a Bosch standján, az egyik állásbörzén, még csak az első évem végén jártam a főiskolai alapképzésen, így igazán meglepett, hogy egyből esélyt kaphattam a bizonyításra. Emlékszem, nagyon izgatottan készültem az interjúra. Igyekeztem mindent megtudni a cégről és a termékeiről, ezért alaposan átolvastam a honlapot. A beszélgetésen szerencsére hamar feloldódtam, kedvesen fogadtak. Két hét múlva nagyon megörültem, amikor kiderült, hogy én is a csapat része lehetek. Máig sokat gondolok vissza erre az időszakra, hiszen gyakornokként egy nagyon jó társaságba kerültem.
Óriásit dobbant a szívem, amikor meghallottam, hogy van esély arra, hogy a gyakornoki program után főállású munkatársként is a Boschnál maradhassak.
Nagyon izgatott voltam, így talán a szokottnál egy kicsit tovább készülődtem. Figyeltem arra, hogy csinosan érkezzek, mert ez egy munkahelynél alapvető. Kíváncsian vártam, hogy milyen lesz, hiszen minden és mindenki új volt számomra.
Talán arra, hogy több új termék gyártásával kapcsolatos projektben is részt vehettem, amelyek sikerei és a vezetőimtől kapott pozitív visszajelzések nagyon jó érzéssel töltöttek el. Ráadásul a munkának meglett a gyümölcse, ma már főállású munkatársként dolgozom a hatvani Bosch gyárban.
Nem könnyű, de jó időmenedzsmenttel minden lehetséges. A gyakornoki program alatt akarva-akaratlanul is megtanulja az ember, hogy hogyan ossza be jól az idejét.
Szerintem a hozzáállás és a befektetett energia kulcsfontosságú volt a döntésben. Gyakorlatilag a nappali tagozat nagyobb része mellett az államvizsgáig végig itt dolgoztam. Összegyűjtöttem annyi tapasztalatot az itt töltött évek alatt, hogy sikerült elérnem, hogy megbízzanak bennem a vezetőim. Szerettem volna mindenképpen a csapatban maradni, így mindent megtettem ennek érdekében, és ezt a kollégáim látták is rajtam.
Átlagosan hat órakor kelek és fél hétkor indulok el otthonról, hogy elérjem a Stadionoktól 6:55-kor induló hatvani Boschos járatot. Nálunk a logisztikán egész nap pörög az élet, nincs megállás . Egy-egy teázásra és szusszanásra azért mindig szakítunk időt. Mivel én a logisztika osztályon dolgozom, mint expert beszállítói tervező, a legfőbb feladatom, hogy biztosítsam a gyártás számára az alapanyagokat. Dióhéjban a hét elején és közepén átnézem azokat a hozzám tartozó alapanyagokat, amelyek kritikusak lehetnek a gyártás szempontjából, és leegyeztetem őket a beszállítóimmal (mikor és milyen mennyiséget tudnak küldeni). Az egyeztetés az egyik legfontosabb feladatom, mivel nemcsak a beszállítóval kell napi kapcsolatban lenni, hanem a vevői tervezőkkel, a gyártással, gyártástervezőkkel, a változáskoordinátorokkal, esetleg külföldi Bosch gyárakkal, fejlesztőkkel, mérnökökkel, központi beszerzőkkel, projektvezetőkkel és a pénzügyi osztállyal is.
Ha egy szóval kellene válaszolnom, azt mondanám: a felelősség. Több a munka is, viszont szabad kezet kapok adott döntések meghozatalánál.
Mivel egy multinacionális vállalatnál dolgozni egyfajta presztízs, így nagyon büszke vagyok arra, hogy itt építhetem a karrieremet. Az ember megtanulja, hogyan kell csapatban dolgozni, mivel minden nap egy új kihívást tartogat, aminek köszönhetően új embereket ismerhetünk meg. Az itt töltött idő alatt olyan barátságokat is kötöttem, amik már évek óta tartanak és megerősödtek annyira, hogy a magánéletben is mindig számíthatunk egymásra.
Merjenek kérdezni és legyenek nyitottak az újdonságokra.
Amennyiben kedvet kaptál, hogy kipróbáld magad a Bosch csopotr csapatában, és érdekelnek a náluk elérhető nyitott pozíciók kattints ide!