Oldalunkon cookie-kat használunk, hogy még jobban Rád szabhassuk tartalmainkat, karrierlehetőségeinket. Részleteket itt olvashatsz.
Szívesen hallgatnál kurzusokat a világ leghíresebb egyetemeiről? Szeretnéd elsajátítani a sikeres tárgyalás technikáját? Érdekel a mobil appok fejlesztése? Többet szeretnél tudni az európai gazdasági jogról, de nincs kedved hosszú éveket az iskolapadban tölteni? Napjainkban mindezt megteheted otthonról, a kanapédon heverve is, akár teljesen ingyen.
Pár éve felröppent a hír, hogy lassan megszűnnek az egyetemek és csak tíz marad meg az egész világon. Eszerint a hallgatók majd otthonról, online végezhetik el felsőfokú tanulmányaikat a világegyetem kurzusaira feliratkozva. Mivel Magyarországon még gyerekcipőben járnak az e-learning tananyagok és erősen tartja magát a hagyományos oktatási forma, jogosan merül fel a kérdés: vajon mennyire elfogadott a hazai cégeknél az ilyen módon megszerzett oklevél vagy diploma?
A szakértők többnyire egyetértenek abban, hogy az online megszerezhető tudás nem helyettesíti a hagyományos oktatási keretek között megszerzett diplomát, hanem azzal együtt, értékes pluszként szolgál, jelent előnyt birtokosának a kiválasztás során.
Ebben a képzési formában olyan tárgyak elvégzése válik elérhetővé számunkra hallgatóként, amelyek a hazai egyetemek kerettantervéből kimaradtak, vagy itthon egyáltalán nem is léteznek. Ezek tudásanyagunkat és ismereteinket bővítik; továbbá a HR-esek, vállalatvezetők is pozitívumként tekintenek azokra, akik egy-egy nemzetközi online tanfolyam vagy teljes képzés elvégzésével büszkélkedhetnek. Gondoljunk csak bele, az álláshirdetésekben rendszeresen elvárt „soft skilleket” (mint pl. proaktivitás, nyitottság, széles látókör, talpraesettség, önállóság) jól demonstrálja egy online kurzus elvégzése pl. a Yale Egyetemen.
A nemzetközileg hozzáférhető tananyagok használata során többlet tudásként az idegen nyelvi ismereteink is fejlődnek, hiszen a képzések többnyire angolul folynak. A világnyelvek mellett akár még csehül, japánul is tanulhatunk.
Amennyiben elhatározásra jutottál és belevágsz egy online képzésbe, vagy felkeltette az érdeklődésedet és utánanéznél, ajánljuk figyelmedbe a Courserát, ahol egy gyors regisztráció után már kezdheted is a tanulást.