Oldalunkon cookie-kat használunk, hogy még jobban Rád szabhassuk tartalmainkat, karrierlehetőségeinket. Részleteket itt olvashatsz.
Tovább bővítette együttműködését az IT Services és a PTE Műszaki és Informatikai Kara. Az infokommunikációs cég ötmilliós támogatásával új informatikai labort adtak át az intézményben.
Megújult előadóterem segíti a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának hallgatóit abban, hogy versenyképes tudáshoz jussanak, amelynek birtokában eredményesebben helyezkedhetnek el a magyar munkaerőpiacon.
"A pécsi kirendeltség annak idején 40 fővel kezdte meg működését, ma 400 kolléga dolgozik itt. Ez azt jelenti, hogy az ITSH minden tizedik kollégája innen kerül ki" – érzékeltette az ITSH pécsi telephelyének fontosságát Forgács Judit HR-vezető. A szakember hozzátette: "Folyamatosan fejlődő szolgáltatásainknak köszönhetően folyamatosan nő a megrendelés-állományunk, így az év végéig várhatóan további mintegy 100 munkahelyet teremtünk Pécsen."
Utóbbi egyébként azt jelenti, hogy félezres létszámával az ITSH a legnagyobb foglalkoztatók közé lépett elő Pécsett, illetőleg Baranya megyében.
Jürgen Grunert, az ITSH ügyvezető igazgatója elmondta, hogy az ITSH és az egyetem, azon belül a Műszaki és Informatikai Kar kezdettől „szimbiózisban”, kölcsönös előnyökön alapuló együttműködésben létezik. Az ITSH különféle képzéseivel járul hozzá ahhoz, hogy a pécsi műszaki felsőoktatásból kikerülő fiatal szakemberek életrevaló, gyakorlatias tudáshoz jussanak, míg a pécsi képzésben részt vevőkre az iparág, illetve a cég természetes szakember-utánpótlásként
tekint az ITSH vezetése.
"Az együttműködésünk az őszi félévtől még magasabb szintre léphet. Szeptemberi kezdettel ugyanis kísérleti jelleggel közös akkreditációt nyújtottunk be a duális képzés elindítására." – jelentette be Jürgen Grunert a labor átadását kísérő pécsi sajtótájékoztatón.