Oldalunkon cookie-kat használunk, hogy még jobban Rád szabhassuk tartalmainkat, karrierlehetőségeinket. Részleteket itt olvashatsz.
A Szent István Egyetem (SZIE) összesen csaknem 1,5 milliárd forint 100 százalékban vissza nem térítendő támogatást nyert konzorciumi partnereivel együtt, melynek megvalósítására hat TÁMOP-projekt keretében kerül sor Békés megyében.
Az egyetem - alkalmazkodva a XXI. századi innovációs és tudásépítő folyamatokhoz, követelményekhez, munkaerő-piaci és társadalmi kereslethez - konvergenciarégióban lévő campusain is hozzá kíván járulni az oktatás- és a kutatásfejlesztéshez, melynek célja többek között a kutatói kapacitásfejlesztés és utánpótlás biztosítása mellett Békés megye tudásalapú gazdasági-társadalmi fejlődésének előmozdítása.
A Szent István Egyetem stratégiai célkitűzéseinek és a campusain folyó oktatás és kutatás intenzív fejlesztése érdekében folyamatosan törekszik a pályázati lehetőségek kiaknázására, és az utóbbi években elnyert számtalan pályázati projekt hozzájárult és jelenleg is hozzájárul az egyetem oktatási, kutatási, szolgáltatási infrastruktúrájának fejlesztéséhez. A Békés megyei gazdasági és társadalmi élet erősítését célzó hat, nemzetközi szintű pályázat lehetőséget teremt a helyi ipar és vállalkozások bevonására, összefogására, a helyi adottságokra épülő versenyképes gazdaság fejlesztésére, valamint az Egyetem által nyújtott oktatás, képzések, továbbképzések beintegrálásába.
A Társadalmi Megújulási Operatív Program keretein belül igényelt és részben megítélt pályázatok támogatása összesen 1.566.184.696 forint. A pályázatok elsődleges célja a felsőoktatás K+F+I+O kapacitásainak bővítése a helyi vállalkozásokkal való szerves együttműködés kiépítésének szolgálatában – a tudásalapú gazdaság kiépítésének elősegítése a helyi gazdasági-társadalmi fejlődés érdekében. A pályázati projektek révén erősödik a tudástranszfer funkció a Szent István Egyetem és Békés megye gazdasági-társadalmi élete között. A projektek az Egyetem Gazdasági, Agrár- és Egészségtudományi Karának Békéscsabai, Gyulai és Szarvasi Campusain, valamint Salgótarjánban valósulnak meg, részben az intézmény konzorciumi partnereinek közreműködésével.
A TÁMOP pályázatok támogatási formája: vissza nem térítendő támogatás. A projektek 100 százalékos támogatottságúak és az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósulnak meg.