Oldalunkon cookie-kat használunk, hogy még jobban Rád szabhassuk tartalmainkat, karrierlehetőségeinket. Részleteket itt olvashatsz.
„A munkakeresés nem egy fair verseny. Mindig lesz egy rokon, egy ismerős, aki megpróbálja elhappolni az állást, ilyenkor kell a nehéztüzérséget bevetni”– mondja Laszlo Bock, a Google magyar származású személyzeti elnökhelyettese. A szakember nemrégiben saját LinkedIn oldalán foglalta össze, hogy melyek a CV írás során leggyakrabban elkövetett hibák.
A Google minden héten 50 ezer életrajzot kap és nagyjából 100 új kollégát vesz fel, mondhatni van miből válogatni. Ahhoz, hogy valaki egyáltalán eljusson a személyes találkozásig, hibátlan önéletrajzot kell beküldenie. Ez nemcsak a világ egyik legjelentősebb vállalatánál van így, hanem álláskereséskor minden esetben. A beérkezett pályázat több mint felében a HR-esek találnak valamilyen elgépelést vagy helyesírási hibát, ami miatt a legtöbb esetben a pályázó már el is búcsúzhat az adott pozíciótól. Mi ennek az oka? A Google személyzeti főnökének véleménye szerint: „a munkáltató a jelentkezőt az alapvető elvárásnak számító pályázati anyagban elkövetett bakik miatt igénytelennek tartja, illetve olyasvalakinek, aki nem figyel oda kellően a részletekre.”
Hiába kreatív, látványos önéletrajzot sikerült összeállítani, néhány apró részlet elhomályosíthatja a szakmai alkalmasságot. A magyar gyökerekkel rendelkező amerikai szakember már 15 éve foglalkozik kiválasztással, így legalább húszezer CV ment át a kezén, de soha nem kerülték el figyelmét az apró, de árulkodó, olykor visszatérően elkövetett hibák.
Mire érdemes fokozottan odafigyelni? Laszlo Bock tanácsai a következők:
„Szerintem az egész kulcsa az, ha a következőképpen foglaljuk össze: X-et értem el, ami Y-hoz képest ezt jelenti, azáltal, hogy Z-t csináltam. A legtöbb ember ezt írná az önéletrajzába: „Vezércikkeket írtam a The New York Times-nak”. Így jobb lenne: „50 Op-Ed-em (külső véleménynek fenntartott rovat) lett publikálva, az átlagos hathoz képest, és mindezt annak eredményeképpen, hogy három éven keresztül mélyebb rálátást tudtam biztosítani az alábbi területekről”- emeli ki Bock, aki a már 15 éve olvassa az önéletrajzokat.