Oldalunkon cookie-kat használunk, hogy még jobban Rád szabhassuk tartalmainkat, karrierlehetőségeinket. Részleteket itt olvashatsz.
A Váci úti irodafolyosó nem csak a budapesti ingatlanpiac legdinamikusabban fejlődő területe, hanem a hazai SSC piac egyik legfontosabb csomópontja is, ezért érdemes kicsit alaposabban górcső alá venni. Itt szerencsére mindig történik valami, itt mindig megfigyelhetünk valami újat. A központok és irodaházak az üzleti élet mellett egyre inkább szem előtt tartják a fenntarthatóságot is.
A fenntarthatóság és zöld technológiák iránti igény is jól érzékelhető a Váci úti beruházásokkal kapcsolatban, hiszen az új fejlesztések mindegyike rendelkezik valamilyen zöld minősítéssel. Mindemellett a 21. század munkakultúrái is megjelennek az új épületekben, hiszen a bérlők versenyképessége jelentős mértékben múlik a hatékonyságon, a szervezettségen és az új innovatív megoldások iránti fogékonyságon. A munkaállomások terhére megnövekednek a közösségi zónák, a meetingek mellett előtérbe kerülnek az informális megbeszélések, brainstormingok. A kreativitás és inspiráció lesznek a bűvös szavak, a kényelem és relaxáció ellenpontozza a koncentrált munkavégzést. Kommunikáció, mobilitás, közösségépítés és kollaboráció, amely az Y-generáció mindennapjait jellemzi.
Az elmúlt évek egyik slágerépülete a 2012 végén átadott LEED Platinum minősítéssel rendelkező Green House, ahol nem csak az ingatlanfejlesztések, hanem a modern munkafilozófiák trendjei is érvényesülnek. Elég, ha csak arra gondolunk, hogy a 2013-ban Az Év Irodája győztes Avis Budget itt alakította ki irodáját, ahol több mint 7000 négyzetméteren működik a cég szolgáltató központja. Az SSC-központokban az Y-generáció képviseli az alkalmazottak túlnyomó többségét, akik a régebbi generációkkal szemben sokkal mobilisabbak, modernebb és lazábbak. Az MSCI szintén a Green House-ban bérel közel 4.000 négyzetméternyi irodát, ahol a nagyteres elrendezés a kifinomultsággal és a funkcionalitással párosul. A tevékenység-alapú tervezés határozta meg a projektet, miközben a munkahely leglátványosabb része a 280 m2-es multifunkcionális amerikai bisztró, amely egyszerre kantin, társalgó, nappali és játékszoba.
A Skanska is saját épületében rendezte be hazai központját, hiszen a cég lehetőség szerint mindig a legújabb fejlesztésében dolgozik, így egyfajta mintairodát is működtet, vagyis a leendő bérlőknek bemutatja, hogy miféle alaprajzi elrendezések lehetségesek a négy fal között. A tér belső kialakítása a cég szellemiséget, természetközeliséget, emberközpontúságot és munkahatékonyságot tükrözi, miközben a nyílt terek és az egyterű irodakialakítás dinamikusabbá teszi a szervezeti kommunikációt. De ha tovább haladunk a Váci úton, akkor egy újabb skandináv cégbe botlunk, hiszen a Kinnarps irodaháza is itt található. A svéd irodabútor-gyártó munkahelye szintén mintairoda, ahol a legújabb dizájnt, bútorokat, közösségi helyeket mutatja be első kézből a látogatóknak. A bemutatóterem és konferenciaközpont olyan, mintha egy hatalmas nappaliban járnánk. A tevékenység alapú munka koncepció (Next Office program) több előnyt biztosít: egyrészt optimálisabb helykihasználást, amely jelentős költségmegtakarítást eredményez; másrészt változatos, inspiráló munkakörnyezetet teremt, amely növeli a hatékonyságot, segíti a kreatív gondolkodást és csökkenti a stresszt.