Oldalunkon cookie-kat használunk, hogy még jobban Rád szabhassuk tartalmainkat, karrierlehetőségeinket. Részleteket itt olvashatsz.
A cégek és a diákok elvárásai és várakozásai némileg eltérőek - ez derül ki egy kutatásból.
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) 20 céget és 250 hallgatót vont be kutatásába, amelyben a munkahellyel kapcsolatos várakozásokat és elvárásokat vizsgálták.
A munkáltatók és a diákok nem teljesen ugyanazt gondolják ezekre, ahogy az a kutatásból kiderült. Míg a vállalatok saját bevallása szerint a lelkes hozzáállás a legfontosabb egy pályakezdő munkatárs felvételekor, a diákok úgy vélik, a kiválasztásnál a nyelvtudás a legmeghatározóbb tényező.
A munkaadók mindössze 41 százaléka jelölte meg a felvételi döntés három legfontosabb tényezője között a konkrét szakterület ismeretét, amely a diákok közel 60 százaléka szerint viszont a cégek legfontosabb elvárásai között szerepel.
Az állásinterjúkról is némiképp mást gondolnak a munkáltatók és a pályakezdők. A diákok például fontosabbnak tartják a megjelenést, mint a munkaadók. Utóbbiak inkább nyitott hozzáállást várnának a pályakezdőktől, azok viszont ezt nem sorolták a legfontosabb értékek közé. A diákok csupán harmada tarja fontosnak a testbeszédet, a válaszadó cégek közel fele viszont komoly következtetéseket von le a gesztikulációból az első állásinterjún. A tájékozottság a cégek számára döntő tényező (70%), míg a diákok csupán 40 százaléka szerint fontosak az általános ismeretek az első állásinterjún.
A hallgatók leginkább a versenyképes fizetés, a rugalmas időbeosztás és a kreatív munkavégzés alapján választanak állást, a cégek viszont azt gondolják, a cég hírneve a legfontosabb. Azt a vállalatok is elismerik, hogy a versenyképes fizetés és a rugalmas időbeosztás fontos a diákoknak.
Olvass tovább!
Három dolog, amit mindenképp tisztázz egy állásinterjún – és egy, amit ne árulj el