Oldalunkon cookie-kat használunk, hogy még jobban Rád szabhassuk tartalmainkat, karrierlehetőségeinket. Részleteket itt olvashatsz.
Olajipari versenyben lettek legjobbak az ELTE hallgatói, a helyezés eredményeképpen Európát képviselhetik majd az amerikai megmérettetésen.
A világ legnagyobb szénhidrogén-földtani szervezete, az AAPG (American Association of Petroleum Geologists) Prágában rendezte 2017. március 9-10. között kőolajkutató versenyének európai döntőjét. A győzelmet az IBA (Imperial Barrel Awards) történetében most először az ELTE mesterszakos geológus és geofizikus hallgatókból álló csapata szerezte meg.
A magyar teamet Albirt József, Bottyán Réka és Nyíri Dániel végzős geológus, valamint Csurgai Ferenc András és Híves Kristóf geofizikus hallgatók alkották.
A hallgatók a munka során megismerték a terület geológiai felépítését, fejlődéstörténetét és a szénhidrogén-rendszer elemeit. A korábbi ipari kutatások adatainak kiértékelése alapján medencemodellt készítettek, feltérképezték a potenciális szénhidrogénmezőket, és javaslatot tettek arra is, hogyan lehetne továbbkutatni, kiszámolva a sikeresség valószínűségét és a várható kőolajvagyont. Vagyis kidolgozták, hol érdemes kutatni olaj után, megindokolják a javaslatukat, és kifejtsék, hogy mi alapján feltételezik azt, hogy azon a ponton lesz bármiféle nyersanyag.
Ugyan a valóságban nem történik meg a fúrás, de a hallgatóknak mindent ugyanúgy kell elkészíteniük, mintha azt élesben tennék egy olajipari cég munkatársaként. A zsűri tagjai között egyébként a világ legnagyobb olajcégeinek képviselői találhatók meg.
Az év legnagyobb nemzetközi szénhidrogén-földtani konferenciájának nulladik napján, április elsején lesz a világdöntő, ahol szintén a legnagyobb világcégek delegáltjai előtt fognak a magyar hallgatók teljesíteni.
Olvass tovább!
Mi kell a munkavállalónak? Nem azzal csábítanak a cégek, amire a munkavállalók vágynak