Oldalunkon cookie-kat használunk, hogy még jobban Rád szabhassuk tartalmainkat, karrierlehetőségeinket. Részleteket itt olvashatsz.
A Raspberry Pixel névre keresztelt operációs rendszerét nem kell még telepíteni sem, és szinte bármelyik gépbe betöltve működik.
A Raspberry Pi név hallatán sokaknak a nagyon olcsó számítógép juthat eszébe. Az e mögött álló szervezet azonban nemcsak a hardvert, hanem egy olyan operációs rendszer is fejleszt, amelyet a régebbi, lassú PC-kben is viszonylag gyors számítógépezést tesz lehetővé.
A Pixel erőforrás-igénye meglehetősen alacsony, ezért a régebbi, ma már elavultnak tartott gépeket is. Az operációs rendszer ISO fájlját innen töltheted le, majd a Gizmodo ajánlását megfogadva például az Etcher nevű szoftverrel tedd rá egy pendrive-ra. (Vagy egy gép DVD-író programjával egy DVD-re.)
Ha ez kész, nincs más dolgod, mint újraindítani a számítógépet úgy, hogy erről pendrive-ról vagy a lemezről töltsd be az rendszert. Ezt a beállítást a BIOS-ban lehet elintézni – akinek ez nem jelent semmit, az jobb, ha egy hozzáértő ismerős segítségét kéri az átállításhoz.
A Pixelben egy átlagfelhasználó számára fontos programok közül sok megtalálható, így például van benne a bögészéshez Chrome, a dokumentumok szerkesztéséhez pedig LibreOffice. (Ezek az operációs rendszer menüjéből, a képernyő bal felső sarkából hívhatjuk elő.)
A Pixel egyelőre nem telepíthető a számítógépekre, viszont hordozható, vagyis bármelyik számítógépbe bedugva működik.
Olvass tovább!
Könnyen kiadják jelszavaikat a fiatalok
Új programozási módszertan támogatása kerülhet a C++ következő kiadásába