Oldalunkon cookie-kat használunk, hogy még jobban Rád szabhassuk tartalmainkat, karrierlehetőségeinket. Részleteket itt olvashatsz.
Rontja a teljesítményt, nehezíti az együttműködést és megmérgezi a légkört, ráadásul gyakran okolható az időszakos vagy tartós kiesésért. Ezek nem egy hirtelen megjelenő negatív impulzus ismérvei, hanem a folyamatosan jelen levő stressz jellemzői. A problémát nem lehet félvállról venni, mert nem megfelelő kezelése komoly következményekkel járhat munkavállalóra és a munkaadóra nézve egyaránt. Adunk néhány tippet, amellyel kezelheti, vagy éppen megelőzheti a munkahelyi stresszt!
Tudta, hogy Magyarországon kb. 440 milliárd forint, azaz megközelítőleg a 4-es metró árával azonos GDP-kiesésért a stressz miatt kieső munkanapok felelősek? Ez derült ki az Európai Munkavédelmi Ügynökség 2014-es felmérésének adataiból. Problémás ügyfelek, időhiány, tisztázatlan feladatkörök vagy éppen a munka és a magánélet egyensúlyának felborulása – csak néhány a stressz kiváltó okai közül. Mindenki más módon és technikákkal igyekszik megbirkózni a felmerülő nehézségekkel, de ha egy jól működő céget szeretnénk, mindenképpen oda kell figyelnünk a munkavállalóink mentális és fizikai egészségére!