Oldalunkon cookie-kat használunk, hogy még jobban Rád szabhassuk tartalmainkat, karrierlehetőségeinket. Részleteket itt olvashatsz.
Körülbelül egyharmad méteres magasságban kilenc másodpercig maradt a levegőben a marylandi hallgatók fejlesztése.
Láthattuk már, amint egy kizárólag napenergiával hajtott repülőgép sikeresen megkerüli a Földet, illetve Energy Observer néven hasonló céllal és egyazon erőforrástól fűtve hamarosan egy hajó is útnak indul.
Ezen illusztris járművek sorát gazdagítja az a fedélzetről irányítható, „emberes” helikopter, amely nemrég szintén pusztán a Nap erejére hagyatkozva elrugaszkodott a talajtól.
A University of Maryland hallgatóinak egy csoportja kifejlesztett egy négyrotoros helikoptert, amelynek lapátjain hosszú láncokban sorakoznak a napelemek.
A jármű nagyjából egyharmad méter magasan kilenc másodpercig időzött el a levegőben. (A miheztartás végett, a Wright fivérek első repülése 12 másodpercig tartott.) Nem mellesleg ez a csapat fejlesztette ki az emberi meghajtással idáig leghosszabb ideig repülő helikoptert is.
Az új találmány kialakítása hasonlít az előzőéhez, csak itt kevesebb lábmunkára van szükség a helyváltoztatáshoz.
„Az elmúlt hat vagy hét évben ez a projekt hosszú utat járt be az emberi meghajtástól a napenergiáig – mondta William Staruk, University of Maryland doktorjelöltje, aki szintén elősegítette a repülést. Elmondása szerint a csapat nagyon büszke a találmányára.
Olvass tovább!
Megkezdődött a Jaguár új gyárának építése Nyitrán
Megkapta a felszállási engedélyt a magyar repülőgépgyártás
15 milliárdos program indul, amiből a cégek több gyakornokot foglalkoztathatnak