Oldalunkon cookie-kat használunk, hogy még jobban Rád szabhassuk tartalmainkat, karrierlehetőségeinket. Részleteket itt olvashatsz.
A gazdasági- és társadalomtudományi képzéseket nyújtó karok között a BME hallgatói számolhatnak a legmagasabb kezdő fizetéssel.
Ma, Magyarországon az informatikai, a műszaki, gazdaságtudományi, illetve orvos- és egészségtudományi képzésen végzettek számíthatnak a legmagasabb, 200 000 forint feletti fizetésre – derült ki a diplomás pályakövetési rendszer legfrissebb, 2014-es adataiból, amit tavaly novemberben az Eduline.hu nyomán az egyik szakmai portál közölt.
A BME GTK-n szerzett diplomák a piacképesség szempontjából különösen sokat érnek: ahogy arra egy korábbi felmérés rámutatott, a BME GTK-n végzett friss diplomások 2013-ban 247 690 Ft átlagfizetéssel számolhattak, ami a legmagasabb a gazdasági- és társadalomtudományi képzéseket nyújtó karok között.
Az elérhető jövedelem, a végzett hallgató szakmájában való elhelyezkedésének gyorsasága, a szakmai előremenetel várható kiszámíthatósága olyan szempontok, amelyeket a felmérések szerint az egyetem-választás előtt álló középiskolások egyre inkább figyelembe vesznek, sokan azonban még inkább csak az egyetemek a felsőoktatási rangsorban való helyére alapozva hozzák meg döntésüket.
A BME GTK e tekintetben sem áll rosszul: a mérvadónak tartott, nemrég megjelent HVG Felsőoktatási rangsor szerint a Kar minden szakja az első három hely valamelyikén végzett a jellemzően 10-20 intézmény azonos szakjából álló mezőnyökben. A műszaki területű szakjainknál (műszaki menedzser, műszaki szakoktató, mérnöktanár) egyértelműen a BME GTK az első – úgy alap- mint mesterszakon. A kar üzleti irányultságú, közgazdász szakjai általában a 2-3. helyen állnak, a kommunikáció- és médiatudomány, valamint a pszichológia szakok esetében inkább a 3. helyezés a gyakoribb.
2015-ben a BME GTK „új pályára állt” – az elért sikerekre, eredményekre alapozva jelentős oktatási fejlesztésekbe kezdett.
– Az ország egyik legmodernebb egyetemi kampuszán és oktatói karával minden feltétel adott a további fejlesztésekhez. 2016-tól változik a tanterv, kiszélesítésre kerül az angol nyelvű oktatás. 2015-ben elindult egy országosan is páratlan módon komolyan vett oktatói minősítési rendszer – mondja Andor György, a Kar 2015-ben megválasztott dékánja, a Pénzügyek Tanszék vezetője, aki korábban hosszabb ideig a BME általános rektorhelyetteseként is dolgozott. Meggyőződése, hogy mindez – a BME GTK 400+ Ösztöndíj Programmal kiegészülve – ugrásszerű javulást kell, hogy hozzon minden alapszak esetén, s így a Kar az egyetemi rangsorokban elfoglalt helyét illetően is.
A cikk folytatását itt olvashod.