Oldalunkon cookie-kat használunk, hogy még jobban Rád szabhassuk tartalmainkat, karrierlehetőségeinket. Részleteket itt olvashatsz.
Egy mobil, néhány 360 fokos videó és egy világatlasz kell mindössze ahhoz az igazán low budget utazási élményhez, amelyet egy kanadai startup kínál. A lényege azonban mégiscsak a kartonból összehajtogatott VR-szemüveg, amellyel a térképen pásztázva, virtuálisan bármikor a gízai piramisok lábához teleportálhatjuk az egész családot.
Egy fiatal programozókból álló kanadai cég lefejlesztette az első olyan interaktív térképet, amelyen a kiterjesztett valóság segítségével juttatja el a felhasználót a világ bármely turisztikai látványosságához. A WorldMapPortal a földrajzórák kiegészítőjeként is használható, mindössze egy egyszerű Cardboard és egy applikáció kell hozzá – írja a VRfocus.
Mert utána már csak rá kell zoomolni a kiválasztott országra a kétdimenziós térképen, a telefonra letöltött app pedig kiválasztja a hozzá tartozó, jelenleg elérhető 360 fokos videókat a legfontosabb látnivalóiról. A vizuális élményhez mindössze azt a két műanyaglencsét egyetlen kartondobozban összefogó virtuális valóság szemüveget kell használni, mint amilyennel néhány éve a Google is bejelentkezett a VR-piacra. Az okostelefont is ebbe, a VR-szemüveggé átlényegült, összehajtogatott papírdobozba kell becsúsztatni, hogy aztán megmutassa mindazt, amit a YouTube 360 fokos videói és a Google Street View tudnak.
Néhány kattintással körbenézhetünk a Tádzs Mahal belsejében vagy a nyolcszáz éves wieliczkai sóbánya földalatti katedrálisában, de bármikor elszédülhetünk a Grand Canyon szakadékvölgyében és túrázhatunk az Antarktiszon is, miközben egy narrátor mesél az adott látnivaló történetéről és az ország kultúrájáról. És hiába beszélünk csak párszáz forintos kartonszemüvegről, a VR-élmény minősége tényleg inkább a telefonunkon és a mellé fejlesztett alkalmazáson múlik. A projekt gazdái arra azonban figyeltek, hogy térképészkedés közben a gyengébb okostelefonokon is lenyűgöző hatást érjenek el az appnak köszönhetően.
„Sokan pénz, mások idő hiányában nem jutnak el olyan helyekre, ahova egész életükben vágytak. Ezzel az egyszerűen kezelhető, interaktív térképpel azonban az egész világ felfedezhető, miközben használója számos információt begyűjthet virtuális utazása közben” – fogalmazott David Yang, a cég alapítója, miközben hozzátette, a főleg gyerekes családoknak és iskoláknak szánt - posztertérképből, cardboardból és letölthető alkalmazásból álló - szettet, éppen ezért egy elérhető, nagyjából 40 dolláros áron tervezi nyártól piacra dobni.
Olvass tovább!
Új programokkal támogatja a magyar startupokat a Google