Oldalunkon cookie-kat használunk, hogy még jobban Rád szabhassuk tartalmainkat, karrierlehetőségeinket. Részleteket itt olvashatsz.
A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara ösztöndíjprogramot hozott létre, mellyel a tehetséges hallgatókat kívánja támogatni.
A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara a 2017/2018-as tanévre is meghirdeti a „Jutalmazzuk a kiválóságot!” ösztöndíj programját, melyet a Baranya Megyei Mérnöki Kamarával közösen alapított, és melyhez évről-évre egyre több vállalkozás csatlakozik támogatóként.
A program keretében minden BSc és BA - építészmérnöki, építőmérnöki, építőművészet, gépészmérnöki, ipari termék- és formatervező mérnöki, környezetmérnöki, mérnökinformatikus, villamosmérnöki és építészmérnöki - osztatlan alapszakokon a legmagasabb pontszámmal felvételt nyert kilenc hallgatónak havi húszezer forint ösztöndíjat ad az első szemeszterben a PTE Műszaki és Informatikai Kara.
Az ösztöndíjprogramhoz többen csatlakoztak a kar duális képzési partnerei közül is. Szívesen támogatják azokat a hallgatókat, akik kiemelkedő eredménnyel kerülnek a műszaki felsőoktatásba.
A kar partnerei a már két éve bevezetett duális képzési forma kapcsán megismerték a kar innovatív, minőségi oktatását és a tehetséggondozás fontosságát, ezért a kar mellé álltak, ennek köszönhetően mára az ösztöndíjprogram folyamatosan meghirdethető, valamint újabb támogatókkal és támogatásokkal folyamatosan bővülő.
A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kar képzési kínálatában évek óta jelen van a duális képzési forma, hat alapképzési és már három mesterképzési szakon is. A képzési forma elérhető az építészmérnöki BSc, építőmérnöki BSc, gépészmérnöki BSc, környezetmérnöki BSc, mérnökinformatikus BSc, villamosmérnöki BSc, valamint az építész MSc, mérnökinformatikus MSc, szerkezet-építőmérnöki MSc szakokon.
A kar majdnem 30 partnervállalatával nem csak a baranyai régióban, hanem országosan is képes biztosítani a gyakorlati helyeket.
Miért érdemes ezt a képzési formát választani?
A duális képzés fontos célja, hogy a hallgató a képzési idő alatt olyan szakmai gyakorlatra tegyen szert, amellyel a munkaerőpiacon lényegesen jobb pozíciót érhet el. Korszerű technológiákkal és ipari folyamatokkal ismerkedhet meg, melyek az elméleti tudás elsajátítását is könnyebbé teszik. Már az egyetemi évek alatt olyan munkavállalói kompetenciákat és készségeket szerezhet, amelyek a későbbi álláskeresésben előnyt jelentenek a többi friss diplomáshoz képest. Nem utolsó sorban az is elképzelhető, hogy a gyakorlati helyet biztosító cég ajánl fel munkalehetőséget.